Karaisalı Engelsiz Yaşam Merkezimiz Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’ndan Madalyalarla Döndü

Adana’da, Akbank’ın ‘Şehrin İyi Hali’ projesi kapsamında, Çukurova Üniversitesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye İşbirliği ile bölge oyunları düzenlendi. Dört ilden gelen özel eğitim kurumu öğrencileri atletizm, masa tenisi, karma basketbol ve yüzme branşlarında mücadele etti.

İl Müdürlüğümüze bağlı Karaisalı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüz de Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’na katılımda bulundu.

Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve 110 sporcunun katıldığı Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda yapıldı. Açılış töreninde konuşma yapan Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Didem Ünsür, oyunların toplumda özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri kapalı kapılar ardından çıkarmak amacıyla düzenlediğini söyledi.

Konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi Jimnastik Kulübü sporcuları ile Suhar Duru Dans Akademisi öğrencileri tarafından dans ve Jimnastik gösterileri sunuldu. Gün boyu eğlenmenin ve birlikte spor yapmanın mutluluğunu yaşayan özel bireyler, gün sonunda yarıştıkları branşta madalya kazanmanın sevincini yaşadı.

Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları sonucunda, Kuruluşumuzda kalmakta olan Cumali Yalçın isimli engellimiz basketbol dalında birincilik madalyası, Abdülkadir Zater isimli engellimiz ise yüzme dalında ikincilik madalyası almaya hak kazandı. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Sonraki Sayfa: Karaisalı Engelsiz Yaşam Bakım Merkezimizin Gezi ve Piknik Etkinliği

Önceki Sayfa : Şehit Piyade Er Hakan Atan Memleketi Tufanbeyli’de Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı