“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı” Düzenlendi

İl Müdürlüğümüze bağlı Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda, 30.11.2018 tarihinde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı” düzenlendi.

Vali Yardımcımız Mehmet Seyman başkanlığında, komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimizin 6284 sayılı kanun kapsamında izlediği istatistiki veriler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü KADES Projesi hakkında ilimiz Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından Koordinasyon üyeleri bilgilendirilirken, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimiz personelince Kuruluşumuz tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ve bilgilendirme toplantıları hakkında yapılan çalışmalar anlatıldı. Bu kapsamda, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı  Uluslararası Mücadele Günü” sebebiyle düzenlemiş olduğumuz etkinliklerimiz ve eğitimlerimiz hakkında komisyon üyeleri bilgilendirildi. Ardından Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında yürütülmekte olan “Kadınım ve Ben de Varım” isimli projemiz hakkında da bilgilendirmede bulunuldu.

Verimli geçen toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerinin dinlenmesi ile sona erdi.


 


Sonraki Sayfa: 2018/2 EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirmeleri İçin Tercih İşlemleri Başladı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüzün “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı