‘‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ Programımız

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı  Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle, Adalet Bakanlığı Adana Göltepe Eğitim Tesislerinde program düzenlendi.
 
Programımıza, Valimiz Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın  yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcımız Mehmet Seyman, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
 
Valimiz Mahmut Demirtaş programımızda yaptığı  konuşmada; kadına karşı şiddetin, bugün tüm dünyanın kanayan yarası olduğunu, gelişmiş ülkelerde bile kadına yönelik şiddetin yüksek boyutlarda seyrettiğini ve ülkemizin de kadına yönelik şiddetin yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer aldığını ifade etti.
 
Valimiz Mahmut Demirtaş: “Yaşanan sayısız olumsuzluğa rağmen, devletimizin ve hükümetimizin kadınlarımıza yönelik olarak yürüttüğü pozitif ayrımcılık da her alanda kendisini hissettirmektedir. Valilik olarak bizler de şiddetin tüm şekilleriyle mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında geçen yıl bugün başlattığımız, ‘Kadınım, Ben de Varım’ projesi de bu çalışmaların en önemlilerinden biridir. Proje ile bizler de kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık örneği sergileyerek ilimizle ilgili olumsuz istatistikleri ortadan kaldıracağız.’’ sözlerine yürütülen  çalışmalarla kadınların kendi kimliklerini, kişiliklerini bulmalarının sağlanacağını ve Adana'nın gündeminden yaşanması muhtemel kadına yönelik şiddet haberlerinin mutlaka çıkartılarak  kadınların toplum içinde layık oldukları konuma ulaştırılacağını ekledi.
 
Valimiz Mahmut Demirtaş’ın; şiddetin hiçbir biçiminin kabul edilemeyeceğini ve şiddetin  insanlık suçu olduğunu vurgulayarak  şiddetle mücadele hususuna herkesi sıfır tolerans ilkesiyle yaklaşmaya davet etmesinin ardından 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Gününün tüm dünyada kadınlara yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması hususunda duyarlılık ve farkındalık oluşturmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.


 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüzün “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" Kapsamında Bilgilendirme Toplantılarımız