İl Müdürümüzün “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

 “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir.

Günlük hayat içerisinde kimseye muhtaç olmadan yer almak, tüm bireylerin en tabii hakkıdır. Bu hakkın sağlanabilmesi için 2005 yılında yürürlüğe giren Engelliler Hakkında Kanun çerçevesinde çok ciddi temel kanuni düzenlemeler yapılmış ve bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın çok daha kapsamlı hizmetlerden istifade edebilmesi sağlanmıştır.
 
Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermeleri, kendilerini hak ettikleri yerde görmeleri sosyal yapımızı zenginleştirecek ve gücümüze güç katacaktır. Bunun için toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması ile engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarının yükseleceğine inanıyorum.
 
Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına kalıcı çözümler üretebilmek, hayata küsmeden pozitif bakabilmelerini sağlamak, toplumsal hayat içerisinde yer almaları, sosyal hayattan iş hayatına, spordan sanata kadar her alanda bulunabilmeleri için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu ifade ederek, “3 Aralık Dünya Engelliler” günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu huzurlu yarınlar diliyorum.
 
 
                     Zeynel Abidin Koç
Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı” Düzenlendi

Önceki Sayfa : “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Kapsamında Engelli Derneklerinden Valimiz Mahmut Demirtaş’a Ziyaret