İl Müdürümüzün “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Kutlama Mesajı

Tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin, istiklal mücadelesini vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 95. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Zira ülkemiz, cumhuriyetin ilanıyla birlikte tüm alanlarda önemli atılımlar gerçekleştirmiş, çağdaş dünyada hak ettiği yeri almak için büyük mesafeler kat etmiştir. Bütün imkânsızlıklara ve zorluklara göğüs gererek, sarsılmaz bir ortak iradeyle istiklal mücadelesini zaferle sonuçlandıran, kendi kaderini kendi elleriyle yazan ecdadımızın bize mirası olan cumhuriyeti korumak, onu gelecek nesillere aktarmak, yükseltmek ve yüceltmek, güçlü yarınlara taşımak için çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu konuda özellikle yarınımız çocuklarımızı, iyi yetiştirmek onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini onlara aşılamak bizim en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği geçen, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’ nı yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. 
 
                        Zeynel Abidin Koç
Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Ceyhan’da Mevsimlik Tarım İşçilerine Yönelik “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Konulu Eğitimimiz

Önceki Sayfa : Kozan Sosyal Hizmet Merkezimiz Koordinesinde “Okul Destek Projesi” Kapsamında Sanat Atölyesine Ziyarette Bulunuldu