İl Müdürümüzün “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” Mesajı

Kadına yönelik şiddet, uzun yıllardır ülkemizin ve dünyanın en önemli sorunlarından biri oldu. Bu sebeple kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla, BM Genel Kurulu kararı ile 25 Kasım tarihi “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak ilan edilmiştir.
 
Artan şiddet olaylarında unutulmamalıdır ki, kadına karşı şiddetin tek mağduru kadın değildir. Şiddetin sonuçlarından çocuk, kadın, erkek, aile ve toplum doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenmektedir.

Kadına şiddet uygulanması temel bir insan hakkı ihlalidir. Bu sebeple İl Müdürlüğümüz olarak, toplumumuzda kadına yönelik şiddetin ortaya çıkmasını önlemek, şiddete yol açan nedenleri saptamak, bu nedenlere müdahale etmek ve çözüm yollarının üretilmesine yönelik çalışmalarımıza aralıksız olarak ve hassasiyetle devam etmekteyiz.

Bu anlamlı gün vesilesiyle; sevgi, şefkat ve özverinin sembolü olan tüm kadınlarımızın siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda daha çok söz sahibi olabilmesi, toplumsal hayata daha çok katılabilmesi ve karar alma mekanizmalarında daha fazla yer bulabilmesi için çalışmaya devam edeceğimizi ve kadınlarımızın her zaman destekçisi olduğumuzu belirtir, tüm dünya kadınlarına her türlü şiddetten uzak yarınlar dilerim.

                    Zeynel Abidin Koç
Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Kozan’da 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’ Etkinliklerimiz

Önceki Sayfa : ‘‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ Programımız