15 Temmuz Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz Ziyaret Edildi

Valimiz Mahmut Demirtaş; Vali Yardımcımız Huriye Küpeli Kan ve Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç ile “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında kabirlerini ziyaret ederek dualar ettiği 15 Temmuz şehitlerimiz Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, Şehit Polis Memurlarımız ikiz kardeşler Ahmet Oruç ve Mehmet Oruç, Şehit Polis Memurumuz Yunus Uğur ve Şehit Komiserimiz Zeynep Sağır’ın ailelerini ziyaret etti.  

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara’daki Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan ikiz polis memurlarımız Ahmet Oruç ve Mehmet Oruç, şehit polis memurumuz Yunus Uğur ve şehit Komiserimiz Zeynep Sağır’ın ailelerini, 100. Yıl, Cumhuriyet, Belediye Evleri ve Gürselpaşa Mahallelerindeki evlerinde ziyaret eden Valimiz Mahmut Demirtaş, şehitlerimizin aileleri ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.  

Ziyareti sırasında vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin huzuru ve güvenliği yolunda canlarını veren şehitlerin, daima şükran ve minnetle anılacağını kaydeden Valimiz Mahmut Demirtaş, şahit aileleri ve yakınlarının da her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Şehit yakınlarımızın, ziyaretinden dolayı Valimiz Mahmut Demirtaş’a teşekkür edip ‘vatan sağ olsun’ mesajları verdikleri ziyaret, şehitlerin ruhlarına Kur’an-ı Kerim’den sureler okunup, dualar edilmesiyle sürdü.

Valimiz Mahmut Demirtaş, şehitlerimizin ailelerini ziyaretinin ardından, 15 Temmuz hain darbe gecesinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine tankların kapattığı Boğaz Köprüsü'ne giden ve darbecilere direnmesi sonucu kolundan şarapnel parçalarıyla yaralanan Gazimiz Suat Avcı ile aynı gece görevli olarak gittiği İncirlik 10.Tanker Üs Komutanlığında yaralanan Başpolis Memuru  Gazimiz Soner Gürler'i, ikamet ettikleri Kışla ve Beyazevler Mahallelerindeki  evlerinde ziyaret etti. Gazimiz Başpolis memuru Soner Gürler ve Gazimiz Suat Avcı ile bir süre sohbet eden Valimiz Mahmut Demirtaş, her iki gazimize de demokrasi, vatan ve millet sevgisinin en güzel örneğini sergilemelerinden dolayı teşekkür etti.

Gazilerimizin aileleri ile sohbet eden ve çocuklarına oyuncak hediye eden Valimiz Mahmut Demirtaş, ziyareti sırasında vatan için canlarını veren tüm şehitleri rahmetle andıklarını ifade etti ve minnet duyduğunu belirttiği gazilere de aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu yıllar temennisinde bulundu. 
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’tan “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Etkinlikleri Kapsamında Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz Onuruna Düzenlenen Yemek Programı