"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Etkinlikleri Kapsamında Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz Onuruna Düzenlenen Yemek Programı

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Adana Valiliğimizce şehit ailelerimiz ve gazilerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.

Programa, Valimiz Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru ve Ayhan Barut, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlar, Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç, şehit ailelerimiz ve yakınları, gazilerimiz ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Valimiz Mahmut Demirtaş, programda şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, vatan ve millet için canlarını veren tüm şehitleri rahmetle, gazileri de minnetle andığını söyledi. Valimiz Mahmut Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümünü, milletimize yakışan vakarla, hep birlikte idrak ediyoruz. Bu etkinliklerdeki temel amacımız, 15 Temmuz Destanı’nın hafızalarda diri tutulması, şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarının unutulmaması, unutturulmamasıdır.

O nedenle bu anlamlı günün arifesinde, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan şehit yakınlarımızla aynı sofrayı paylaşmak, gözlerini kırpmadan vatan uğrunda çarpışıp gazi olan kardeşlerimizle birlikte olmak, bizler için şereflerin en büyüğüdür. Bu vesile ile başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. O gece şehadeti göze alıp hainlere karşı mücadele veren gazilerimize de minnet duygularımı ifade ediyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin dışında, ellerine bayraklarını alarak yollara çıkan, meydanları dolduran, milyonlarca vatan sevdalısına da şükranlarımı sunuyorum."

"15 Temmuz gecesi, millet olarak tarihimizin en uzun ve en karanlık gecelerinden birini yaşadık. O gece asker kıyafetine bürünmüş, emirlerini teröristlerden alan hainler, milletimizin ve devletimizin imkânları ile temin ettikleri silahları, uçakları, tankları milletimize karşı kullanmaktan çekinmediler. O gece, milletimizi terör örgütleri ile hizaya çekmek isteyenler, bizden gözüküp içimizde besleyip büyüttükleri münafıklarla, bizi yok etmek istediler. Lakin hesap etmedikleri husus, vatan sevdalılarının sel gibi coşan imanlarıydı ve o imanın önünde Allah'ın izniyle, hiçbir hainin durmasının imkânı yoktu. O gün aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin yiğitlikleri, gözlerini budaktan esirgememeleri sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişimi başarıya ulaşamadı.

Çanakkale’ye eş bu iman, milletimizin kahramanlığı, cesareti ve feraseti ile 15 Temmuz’un karanlığını boğdu ve aydınlık bir sabahı doğurdu. Bu sayede ülkemiz tarihinde ilk kez bu çapta bir darbe girişimi, bizzat milletimiz tarafından engellendi."

"Bu açıdan değerlendirdiğimizde, milletimizin demokrasiye, milli iradeye, hukukun üstünlüğüne, istiklal ve istikbaline bağlılığı, canı pahasına tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir. FETÖ, PKK, DEAŞ ve YPG gibi terör örgütlerinin aynı amaca hizmet ettiğini, bu örgütlerin birer maşa, birer piyon olduklarını ve arkalarında kimlerin olduğunu da çok iyi biliyoruz. O nedenle bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve bizler, perde arkasında sergilenen oyunu göstermek, gerçek yüzleri ortaya çıkarmak, maskeleri düşürmek için terörün ve terör örgütlerinin tümüyle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz."

 “Başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum."

Valimiz Mahmut Demirtaş'ın, Vali Yardımcımız Huriye Küpeli Kan ve İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç eşliğinde, şehit ailelerimiz ve yakınları ile gazilerimizin hal ve hatırlarını sorduğu yemek programı, İl Müftümüz Hasan Çınar'ın aziz şehitlerimizin ruhlarına okuduğu dualar eşliğinde birlik ve beraberlik mesajları verilmesiyle sona erdi.
 
 


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz Ziyaret Edildi

Önceki Sayfa : Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi’nde Düzenlenen ''Çocuk İhmal ve İstismarı'' Konulu Eğitimimiz